Przeskocz do treści

Co pomoże na stłuczenia i zwichnięcia

Stłuczenia i zwichnięcia, to jedne z najczęstszych urazów, jakim można ulec. Nie są to na szczęście zbyt groźne wypadki, mimo wszystko dają się we znaki i nawet po latach mogą odzywać się w postaci bólu, na przykład w związku ze zmieniającą się pogodą. Dawniej przy tego typu urazach, a także trochę bardziej poważnych, jak na przykład złamania czy pęknięcia kości, stosowano okłady i papki z rośliny jaką jest żywokost. Również dzisiaj lecznicza moc tej rośliny jest coraz bardziej popularna, a ludzie chętnie sięgają po żywokost wtedy, gdy  cierpią na przykład na bóle reumatyczne.

Żywokost na różnego rodzaju urazy kości i stawów

Z żywokostu należy pozyskać korzenie oraz liście tej rośliny. Chociaż żywokost przepięknie kwitnie na fioletowo, jego drobne kwiatuszki nie będą w niczym przydatne. Zamiast z wcześniej wymienionych części roślin można przygotowywać okłady lub maści. Maść żywokostowa Strywald24, którą można kupić też w aptece albo w sklepie zielarskim, służy do nacierania bolących stawów i kości, działa przeciwzapalnie i łagodzi ból. Maść żywokostowa wyprodukowana domowym sposobem, z utartego korzenia tej rośliny, to naprawdę skuteczny lek.

Okłady z liści żywokostu

Liście żywokostu, tak jak już wspominano to wcześniej, można wykorzystać do przygotowania okładów na bolące kończyny. Liście należy delikatnie zmiażdżyć, a następnie obłożyć nimi chore miejsce, na końcu wszystko zaś zabezpieczyć za pomocą bandażu lub gazy. Zarówno maść żywokostowa jak też okłady z liści, to sposoby wywodzące się z medycyny naturalnej, które znalazły jednak swoje zastosowanie w medycynie konwencjonalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *