Przeskocz do treści

Problem ze stawami – jak leczyć?

lek na stawyProblemy z poruszaniem się, wstawaniem z krzesła, wchodzeniem po schodach czy uczucie sztywności stawów po przebudzeniu się to pierwsze objawy problemów ze stawami. Może to być problem przejściowy jak zapalenie stawów lub też przewlekłe schodzenie jak dna moczanowa albo objaw jeszcze innej choroby kości. Żeby normalnie funkcjonować i nie odczuwać bólu trzeba zastosować żele lub tabletki na stawy. Jakie i dlaczego?

Leczenie bólu stawów

W wypadku, gdy ból stawów nie jest dotkliwy i nie wskazuje na objawy poważniejszej choroby, wystarczą leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, aby szybko opanować zapalenie stawów, które można z powodzeniem wyleczyć. Wystarczą tabletki na stawy o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, które można kupić w aptece bez recepty.

Usprawnienie stawów

Stawy to połączenie dwóch lub więcej kości na raz, które nie stykają się, a rozdzielone są torebką stawową wypełnioną błoną maziową i płynem. Jednak w wyniku kontuzji i innych chorób może dojść do tego, że zostaje uszkodzona chrząstka stawowa, albo też następuje ubytek płynu maziowego przez uszkodzenie błony maziowej. Brak dostatecznej ilości mazi powoduje ocieranie się o siebie kości, a to skutkuje bólem i stanem zapalnym. Aby chronić stawy można kupić dobry lek na stawy o działaniu regenerującym i wspomagającym produkcję mazi, aby stawy były odpowiednio chronione i nie dochodziło więcej do ocierania się kości, czyli bólu i zesztywnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *